Klempířské kompletní okapové systémy

Kompletní okapové systémy jsou nutností každé střechy. Kompletní okapové systémy se vyrábí v různých materiálových provedeních. Liší se zejména jejich cenou, životností, vzhledem, hmotností a využitím.

Mezi nejoblíbenější okapové systémy na našem trhu patří klasické měděné, plastové, pozinkované, titanzinkové, Rheinzink a hliníkové okapy a svody. Všechny naše okapové systémy splňují povinné evropské normy a jsou strojně či ručně zpracované.

Okapové systémy lze dělit do tří skupin:

1. Okapový systém spodní kde jsou žlaby zavěšeny pod spodní hranou odváděné plochy.

Tento okapový systém se provádí pomocí odtokových žlabů různých rozměrů mezi  nejpoužívanější patří žlab r.š 330 a 400 mm tyto žlaby se nejčastěji kombinují se systémem svodů a to o průměru 100 a 120 mm.

Mezi nejpoužívanější materiály pro tento spodní odvodňovací systém patří měděné, plastové, pozinkované, titanzinkové, Rheinzink , hliníkové a barvený pozink. Všechny naše okapové systémy splňují povinné evropské normy a jsou strojně či ručně zpracované. Při koupi tohoto kompletního okapového systému nemusíte složitě shánět chybějící díly.

Správný výběr materiálu je ovlivněn mnoha faktory. Záleží na členitosti střechy, poloze či daných klimatických podmínkách. Pokud si nejste jistí, který druh okapového systému by byl pro Vaši střechu ideálním, neváhejte nás kontaktovat, s výběrem Vám rádi poradíme. Rádi Vám také namontujeme Vámi koupený kompletní okapový systém se zárukou úplného odvodnění Vaší střechy.

placeholder
Naši klempíři Vám odborně oplechování vyrobí a namontují, neváhejte nás kontaktovat.

2. Okapový systém vrchní kde jsou žlaby umístěny na horní straně spodní hrany odváděné plochy. Tento okapový systém se provádí pomocí odtokových žlabů různých rozměrů mezi  nejpoužívanější patří žlab r.š 500 , 670 ,800 ,1000 mm.Žlab na rozdíl od spodního systému se skládá ze tří komponentů to jest – samotný vrchní žlab (sámový žlab) okapnice pod žlab, podkladní plech okapnice (zatahovací plech) nedílnou součástí také tvoří žlabový hák bez vrchního pera. 

Tyto žlaby se nejčastěji kombinují se systémem svodů a to o průměru 100 a 120 mm. Mezi nejpoužívanější materiály pro tento vrchní odvodňovací systém patří měděné, plastové, pozinkované, titanzinkové, Rheinzink , hliníkové a barvený pozink. Všechny naše okapové systémy splňují povinné evropské normy a jsou strojně či ručně zpracované. Tento systém se dá částečně co se týká jeho svodové části běžně zakoupit , vrchní žlab je většinou pořizován jako zakázková výroba . Správný výběr materiálu je ovlivněn mnoha faktory. Záleží na členitosti střechy, poloze či daných klimatických podmínkách.

Pokud si nejste jistí, který druh okapového systému by byl pro Vaši střechu ideálním, neváhejte nás kontaktovat, s výběrem Vám rádi poradíme. Rádi Vám také tento systém namontujeme se zárukou úplného odvodnění Vaší střechy.

kom2

3. Okapový systém žlab v lůžku (zaatikový žlab)  kde jsou žlaby umístěny na horní straně spodní hrany odváděné plochy a to v dřevěném nebo betonovém lůžku
Tento atypický okapový systém se provádí pomocí odtokových žlabů různých rozměrů zde se jedná o atypickou výrobu .Žlab na rozdíl od spodního a vrchního  systému se nedá koupit jeho výroba se provádí na zakázku dle potřeby a dispozic.

Tyto žlaby se nejčastěji kombinují se systémem svodů a to o průměru 100 a 120 mm. Mezi nejpoužívanější materiály pro tento spodní odvodňovací systém patří měděné,  pozinkované, titanzinkové, Rheinzink . Pro výrobu lůžkového žlabu se nedoporučuje materiál  plast ,barvený pozink ani hliník  použitý materiál musí být přizpůsoben k letování .

Všechny naše okapové systémy splňují povinné evropské normy a jsou strojně či ručně zpracované. Tento systém se dá částečně co se týká jeho svodové části běžně zakoupit , lůžkový  žlab je většinou pořizován jako zakázková výroba .Využití tohoto odvodňovacího systému se používá ze 70 % pro ploché střechy.

kom3

Všechny níže uvedené okapové systémy jsou neustále skladem, proto jsou termíny dodání co nejkratší. Rádi Vám pomůžeme jak s výběrem tak i s realizací okapového systému.